Dentysty nie trzeba się obawiać

Dentysta (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta) to jeden z lekarzy, do których pacjenci chodzą wyjątkowo niechętnie. Bardzo mało osób chce do niego chodzić, niektórzy robią to tylko z konieczności. Wiele osób nie chodzi do dentysty wcale. Decydują się na to, z uwagi na poważne problemy z zębami. Kiedy zęby bolą, pacjenci idą do stomatologa, najczęściej wyrywają zniszczony, bolący ząb, po czym przez kolejne lata nie wracają do gabinetu stomatologicznego, bo strach jest silniejszy niż świadomość konieczności takich wizyt. Nie warto tak robić. Powodem takiego postępowania pacjentów jest oczywiście strach przed bólem, nie przed dentystą. Pacjenci obawiają się bólu, borowania, wyrywania zębów, zastrzyków, krwi. Owszem wizyta u dentysty nie zawsze jest przyjemna, ale należy powiedzieć wprost – nie musi bolec. Pacjent na fotelu dentystycznym może po prostu otrzymać znieczulenie, po którym nie będzie czuł bólu. Samo znieczulenie nie musi być bolesne. To nie czasy, w których znieczulenie było tylko w zastrzykach wstrzykiwanych w dziąsło. Nawet w słabych gabinetach dostępny jest znieczulający spray. Działa kilka minut i powoduje, że wizyta u dentysty nie wiąże się z żadnym bólem. Oczywiście nie bez znaczenia jest sam dentysta i jego profesjonalne podejście do wykonywanej pracy.

Bez względu na to czy interesuje nas dentysta Lublin, Szczecin czy Hel, warto szukać profesjonalistów. Nie jest to trudne. Wpisując w wyszukiwarce internetowej stomatolog Lublin czy Poznań czy inne miasto, w którym chcemy pójść do gabinetu otrzymamy w wynikach wyszukiwania szereg gabinetów i nazwisk stomatologów (http://dentysta-stomatolog.com/lublin,1.html). Wystarczy wybrać te, które nas interesują i poszukać opinii o tych gabinetach czy o przyjmujących tam stomatologach, po czym wybrać tego stomatologa, który jest chwalony przez pacjentów. Dentysta to lekarz, który u pacjenta będzie powodował stres, wiadomym bowiem jest, że wizyty u stomatologa to wizyty nieprzyjemne. Plombowanie, leczenie kanałowe – tego można się bać, nie oznacza to jednak, że trzeba. Dobry dentysta plus znieczulenie to gwarancja tego, że ryzyko bólu przestaje istnieć, a sama wizyta u dentysty jest łatwiejsza i do zniesienia. Warto o tym pamiętać i nie uciekać od dentystów. Dziś leczą inaczej niż kiedyś, a ból nie jest nieodłącznym elementem tego leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>