Gabinet kosmetyczny a medycyna estetyczna

Osoby niezwiązane z branżą kosmetyczną lub takie, którym bardzo rzadko zdarza się korzystać z podobnych usług, często mylą dwie różne instytucje zajmujące się właśnie ulepszaniem naturalnego piękna. Pierwsza z nich to grupa wszystkich gabinetów, salonów i punktów kosmetycznych, w których możemy zrobić manicure, umówić się na makijaż czy na depilację ciała. Drugi to natomiast wszelkiego rodzaju kliniki medycyny estetycznej czyli miejsca, gdzie prócz kosmetyczek zatrudnieni są również profesjonalni lekarze.

Subtelna różnica

Na pierwszy rzut oka różnica może się wydawać niewidoczna, zwłaszcza że niejedna kosmetyczka w Poznaniu (ze swiaturody.com) stosuje często w swojej ofercie sformułowania, które mogą sugerować, że na co dzień współdziała z profesjonalną kliniką estetyczną. Tymczasem należy pamiętać, że nawet doskonale wyposażony gabinet kosmetyczny dysponujący najnowocześniejszym sprzętem, nie będzie w stanie wykonać niektórych zabiegów. Potrzeba bowiem do nich nie tylko odpowiednich urządzeń, ale również umiejętności i doświadczenia lekarza oraz jego właściwych uprawnień medycznych. Oczywiście wszyscy dobrze wiemy, że wstrzykiwanie botoksu, powiększanie piersi przez implanty, a nawet odsysanie tkanki tłuszczowej są zabiegami, które należy wykonywać pod ścisłą kontrolą i obserwacją lekarza – najczęściej chirurga plastycznego. Co jednak z innymi usługami kosmetycznymi z pokrewnych dziedzin? Mowa tu między innymi o tych zabiegach, które stoją na pograniczu medycyny, stomatologii oraz kosmetyki jak: wybielanie i prostowanie zębów, usuwanie blizn i przebarwień skóry czy leczenie trądziku.

Konsultacja lekarza

W takich przypadkach salon kosmetyczny powinien współpracować z doświadczonym lekarzem, który wykonywałby takie zabiegi. Nie musi to być współpraca stała, ale na przykład co tygodniowe konsultacje, w których lekarz, dermatolog lub stomatolog brałby udział. Z takiego systemu pracy korzysta wiele czołowych gabinetów kosmetycznych – nie tylko sieciówek mających swoje filie w całym kraju, ale również małych, prywatnych salonów. Dzięki temu kosmetyczki mogą powiększyć swoją ofertę o dodatkowe, atrakcyjne zabiegi. Klientki natomiast zyskują pewność, że usługa zostanie wykonana nie tylko prawidłowo i zgodnie z kosmetyczną sztuką, ale przede wszystkim bezpiecznie i pod opieką doświadczonego, wykwalifikowanego lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>