Walka ze skórą trądzikową u kosmetyczki w Bydgoszczy

Skóra trądzikowa to koszmar niejednego nastolatka. Badania dowodzą, że na tego typu choroby skóry cierpią również osoby dorosłe. Nie ulega jednak wątpliwości, że walka z tą podstępną chorobą skóry nie kończy się nigdy. Praktycznie zawsze trzeba dbać o skórę i pielęgnować ją we właściwy sposób. Od czasu do czasu warto również odwiedzić renomowany salon kosmetyczny w Bydgoszczy (swiaturody.com/bydgoszcz,kosmetyczka,9.html), w którym można się poddać profesjonalnym zabiegom, które poprawiają stan skóry niemal już po pierwszym zabiegu. W trosce o zdrowie i piękny wygląd cery należy przykładać szczególną uwagę do odpowiedniego oczyszczania. Minimum dwa razy dziennie warto przemywać ją specjalnym płynem micelarnym przystosowanym do pielęgnacji cery mieszanej. Kolejnym etapem jest oczyszczający peeling (https://pl.wikipedia.org/wiki/peeling) mechaniczny bądź też chemiczny, który zetrze martwy naskórek z powierzchni skóry odświeżając ją tym samym i znacząco wygładzając. Tego typu zabieg należy wykonywać nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu gdyż skóra wymaga również odpowiedniego czasu na regenerację.

Na dzień warto stosować krem nawilżający i matujący, który zapobiega świeceniu się skóry i powstawaniu nadmiaru łoju na jej powierzchni. Z kolei na noc niezwykle ważne jest odżywienie skóry oraz zapewnienie jej odpowiednich mikro i makroelementów. Dla osób, które nie chcą poprzestawać na pielęgnacji domowej istnieje mnóstwo zabiegów, które wykonuje profesjonalna kosmetyczka w Bydgoszczy. Wśród nich można wymienić peeling żółty, mikrodermabrazję diamentową lub korundową, peeling kawitacyjny, a także wszelkiego rodzaju złuszczanie skóry zarówno mechaniczne jak i chemiczne. Zabiegi takie warto wykonywać przede wszystkim jesienią oraz zimą, w dodatku seriami po kilka zabiegów w odstępach nie dłuższych niż 2-3 tygodnie. Tylko wówczas profesjonalna pielęgnacja ma sens i przynosi wymierne efekty w postaci cery pozbawionej wyprysków i ropnych wykwitów, które szpecą każdy rodzaj cery. Należy pamiętać, że każdy zabieg wykonywany przez kosmetyczkę w Bydgoszczy i polegający na złuszczaniu skóry nie może być alternatywą dla zdrowego trybu życia i dobrze zbilansowanej diety. Skóra trądzikowa to problem, który dotyczy bardzo wielu osób w każdym wieku. Choć walką z zaskórnikami i krostami nie jest łatwa z pewnością warto ją podjąć, gdyż po pewnym czasie na pewno przyniesie efekty w postaci mniej podrażnionej i ładniejszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>