Wizyta u dentysty podczas ciąży

Utrzymanie dobrej kondycji uzębienia, jest istotnym elementem wpływającym na nasze samopoczucie i wygląd. Codzienna pielęgnacja i wizyty kontrolne pomagają przy tym znacząco. W życiu kobiety są jednak momenty, gdy jest narażona na zwiększone ryzyko chorób uzębienia. To ciąża, podczas której zęby są zdecydowanie słabsze. Dentysta to osoba, która nie powinna być nam obca, jeśli zależy nam na kontroli stanu naszego uśmiechu. Wybór renomowanych placówek stomatologicznych, zapobiega ewentualnym komplikacjom, na które kobieta w ciąży jest szczególnie narażona. Ciąża to czas, w którym zachodzą liczne zmiany hormonalne w organizmie kobiety, powoduje to często zmianę stężenia pH w ustach. Czasem zdarza się cukrzyca, a w większości przypadku zwiększa się poziom glukozy we krwi. Wspomnieć w tym miejscu należy jeszcze o ewentualnych wymiotach. Wszystkie te aspekty znacząco wpływają na zdrowie naszych zębów. Dlatego tak ważne jest, aby podczas ciąży zwiększać częstotliwość wizyt w gabinecie stomatologicznym. Taka postawa pomaga wyeliminować ewentualne ogniska próchnicy, bez znacznych uszczerbków.

Zarówno znieczulenie jak i inne zabiegi stosowane u kobiet w ciąży, powinny zostać przeprowadzone pod czujnym okiem specjalisty. W Łodzi znajdziemy kilka klinik, w których pracują specjaliści prowadzący panie w ciąży. W każdym przypadku konieczne jest jednak udzielenie lekarzowi informacji o stanie naszego zdrowia, a więc i o ciąży. Warto w tym czasie zrezygnować z niektórych zabiegów, takich jak wybielanie i rentgen, który jedynie w wyjątkowych sytuacjach może zostać wykonany. Oszczędny tryb życia i rozsądek jest wskazany!
Profesjonalny i kompetentny stomatolog powinien wykazać się niezwykłą wiedzą co do metod leczenia ciężarnych kobiet, których zdrowie w tym czasie jest pod szczególną ochroną. Stosowane wówczas preparaty odznaczają się większą delikatnością dla organizmu pacjentki i zmniejszonym ryzykiem występowania powikłań. Postarajmy się zatem świadomie wybrać specjalistę, z którego usług będziemy korzystać, zwiększyć częstotliwość wizyt, a tym samym zrezygnować z niepotrzebnych i obciążających nas zabiegów.
Ciąża to czas, który jest przeznaczony na pielęgnowanie dziecka, nie oznacza to jednak, że mamy zaniedbywać siebie. Wręcz przeciwnie, to wówczas właśnie powinnyśmy poświęcić więcej czasu na zadbanie o własne zdrowie, a więc i zdrowie naszych zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>